Sala teatralna

Z pewnością niejedna osoba, która chodzi na Oazę w Borku Fałęckim, słyszy od czasu do czasu chóralny okrzyk "A-łi" i towarzyszące temu oklaski. Tak właśnie kończy się każdy spektakl Oazowej Grupy Teatralnej pod wezwaniem "Świętych Aniołów Stróżów"(w skrócie OGT "A-łi").

Sala teatralna w naszej parafii powstała kilkanaście lat temu i od tej pory, nieustannie wystawiane są na niej przeróżne przedstawienia. Na początku odgrywano Jasełka. Później doszły do tego sztuki wystawiane okazjonalnie. Przeszło pięć lat temu dołączyła do repertuaru Męka Pańska. Aktorami byli oazowicze i osoby z nimi zaprzyjaźnione. Spektakularnym sukcesem zakończyły się ich pierwsze Jasełka. Ciekawy pomysł na scenariusz, podkład muzyczny, nowy sposób gry. To było to co przyciągało widza. Dzięki nim Misterium Męki Pańskiej, zagościło na dobre na naszej scenie. Powoli zaczęła organizować się bardzo zaangażowana grupa ludzi, grających dla Boga.

Największym jak do tej pory sukcesem OGT było zajęcie trzeciego miejsca na Diecezjalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych. Trzecie miejsce i osiem wyróżnień to zasługa spektaklu pt. "Droga Nadzieji".