Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiejsze święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

W liturgii Kościoła:

Dziś - przypada również święto św. Jana apostoła i ewangelisty.

W poniedziałek - święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W czwartek - żegnając 2020 rok podziękujmy Panu Bogu za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Uroczyste nieszpory ze śpiewem suplikacji o godz. 17:30, po nieszporach Msza święta. W kaplicy św. Teresy nieszpory o godz. 15:00, po nieszporach Msza św.

Podsumowanie aspektów duszpasterskich, ekonomicznych i gospodarczych parafii będzie w niedzielę 3 stycznia w czasie wszystkich Mszy św.

W piątek - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok
Msze św. jak w każdą niedzielę. Msze dodatkowe: w kościele o godz. 14:00, w kaplicy o godz. 9:30. Postarajmy się Nowy Rok rozpocząć w imię Boże. / Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /.

W sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek czasie Mszy św.
Msze św. w kaplicy w poniedziałek i w środę o godz. 17:00, w piątek w porządku niedzielnym, w sobotę o godz.8:00.
Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w pierwszą sobotę w kościele o godz. 8:00. Po Mszy św. różaniec i 15 minutowa medytacja.

Odwiedziny chorych ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tylko w razie konieczności.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Romana Grzesło, Polecamy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim parafianom i gościom, wszystkim rodzinom życzymy wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech w naszym świecie, który zmaga się z pandemią i dotykany jest wieloma innymi kryzysami, prawdziwy Pokój i Nadzieja płynące z Betlejem, wypełnią nasze serca i domy.