4 Niedziela Adwentu

Dziś czwarta niedziela Adwentu. Roraty od poniedziałku do  środy  o godz. 18:00,    w czwartek  o godz. 8:00. /Rozdanie nagród dla dzieci w środę /.

W czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia – dzień szczególny wieczerzy wigilijnej, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń - dzień pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach i radosnego wspólnego kolędowania. 

Pasterka z niespodziankami o godz. 24:00. W kaplicy św. Teresy o godz. 22:00. Taca z pasterki przeznaczona będzie na fundusz Obrony Życia SOS.

Akatyst – hymn z V-VI wieku śpiewany na cześć Bogarodzicy przed Pasterką o godz. 23.40.

Msze święte w Święta  w porządku niedzielnym.  Msze św. dodatkowe odprawiać będziemy od Świąt Bożego Narodzenia do uroczystości Objawienia Pańskiego /6 stycznia/ w kościele o godz.14:00, w kaplicy  o godz. 9:30.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii dziś w czasie Mszy św. Od poniedziałku do środy  rano od godz. 6:00 – 7:00, po południu od godz. 17:00 – 18:30, w czwartek od godz. 6:00 – 9:00.

Świece Caritas, sianko na wigilijny stół  możemy nabyć na stoliku pod chórem.  Pobłogosławione  opłatki  są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Jubileusze małżeńskie srebrne i złote celebrować będziemy święto św. Rodziny 27 grudnia  w czasie Mszy św. o godz. 12:00. Zgłoszenia w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu nasz kościół został wyposażony w system dezynfekcji powietrza i powierzchni. Badania urządzeń /lamp/ zamontowanych w kanale nadmuchowym powietrza wykonane w Laboratorium Instytutu  Biotechnologii w Łodzi  potwierdzają że system minimalizuje ryzyko zakażeń  pomiędzy ludźmi zapobiega przenoszeniu się drobnoustrojów. Zastosowany system dezynfekcji dając większe poczucie bezpieczeństwa nie zwalnia z obowiązujących przepisów dotyczących zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Dziękujemy parafianom i gościom, którzy pomogli  S. Alicji w dekoracji kościoła i P. Michałowi dekoracji kaplicy. Szczególne słowa podzięki dla Panów: Romualda Relich, Kamila Sali, Andrzeja Włodarza i Bogdana Zawady za przygotowanie szopki.

Dziękujemy wszystkim za piękno przeżyć tegorocznego Adwentu, szczególnie rodzicom, rodzinom troszczącym się o udział dzieci i młodzieży na roratach. Księżom wikariuszom za piękne kazania, za piękno liturgii. Siostrom katechetkom dziękujemy za przygotowywanie  liturgii z dziećmi i dorosłymi, za opiekę nad dziećmi.

Wszystkim dzieciom, młodzieży oazowej i dorosłym za wszelkie produkty żywnościowe do paczek dla uboższych parafian. Paniom z Zespołu Charytatywnego i Aniołom Dobroci wdzięczni jesteśmy za  organizację świątecznych paczek.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Anetę Gardoń, Zdzisława Mirowskiego, Bronisława Zięcina, Andrzeja Mastela.  Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy błogosławionych dni pełnych zgody, miłości i pojednania.