2 Niedziela Adwentu

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00. W kaplicy   św. Teresy w środy o godz. 17:00.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek - wspomnienie  św. Ambrożego biskupa i dra Kościoła   

W wtorek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.  o godz. 6:30, 9:00 i 18:00 . W kaplicy św. Teresy o godz.  8:00 i 17:00.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

 "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla  całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy     i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską   Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść    do kościoła, niech modli się w domu".                                                                                                                                                          

Godzina Łaski”  w naszej świątyni i kaplicy o godz. 12:00. Zapraszamy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania online: z klasy VII w czwartek o godz.19:00, z klasy VIII w sobotę o godz. 19:00.

Świece Caritas  możemy nabyć na stoliku pod chórem.  Pobłogosławione  opłatki  są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Żywność do paczek na Święta dla potrzebujących możemy składać w przygotowanym koszu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego  do przyszłej niedzieli 13 grudnia.        

Odwiedziny chorych przed Świętami będą w sobotę 19 grudnia. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie w godzinach otwartej kancelarii.                                   

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Krzysztofa Mielniczuk, Anielę Kudłek, Elżbietę Dziedzic, Grażynę Knap. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.