1 Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny -  Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów, a zarazem czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00. W kaplicy św. Teresy w środy o godz. 17:00. W czasie pandemii dzieci, dorośli mogą uczestniczyć w Mszach roratnich za pośrednictwem transmisji internetowej z naszej świątyni. Dzieci, które będą uczestniczyć w roratach w kościele zachęcamy do przynoszenia lampionów oraz serduszek z „dobrym uczynkiem”. Tradycyjnie będziemy losować figurki: Pana Jezusa i Maryi.

Świece Caritas na nasze wigilijne stoły możemy nabyć na stoliku pod chórem w cenie 6 i 12 zł. Ofiary większe będą przeznaczone na paczki dla uboższych parafian. Pobłogosławione dziś opłatki  są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatków na cele parafii. Żywność do paczek na Święta dla potrzebujących możemy składać w przygotowanym koszu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego  do niedzieli 13 grudnia.        

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek  - święto św. Andrzeja, apostoła
W środę - nowenna do MBNP o godz. 18:00
W czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
W piątek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
W niedzielę - wspomnienie  św. Mikołaja, biskupa

Św. Mikołaj przysłał telegram, że będzie chciał być w naszej parafii, w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17:00. Adoracja Pana Jezusa od godz. 16:00.

Msze św.  w kaplicy w piątek i w sobotę o godz.8:00.

Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP  w pierwszą sobotę w kościele o godz.  8:00. Po Mszy św. zgodnie z prośbą Matki Bożej w Fatimie różaniec i 15 minutowa medytacja.

Odwiedziny chorych ze względu na zagrożenie epidemiologiczne będą  przed Świętami w sobotę 19 grudnia.

Zmianka Tajemnic Różańcowych w  przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 7:00.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Zbigniewa Kasperczyka. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości w adwentowych postanowieniach.