Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wdzięczni Bogu za dzieło odkupienia w Chrystusie na zakończenie Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu ponowimy akt poświęcenia się Sercu Pana Jezusa /za jego publiczne odmówienie możemy zyskać odpust zupełny/.

Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś i w tygodniu o godz. 17:30.

W liturgii Kościoła:
We wtorek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy W środę - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej nowenna do MBNP o godz. 18:00
Z tej okazji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej składamy podziękowania i życzenia obfitości Bożych łask wszystkim tworzącym muzykę i śpiew w naszym kościele i kaplicy: organistce: S. Zofii Kozik oraz p. Zdzisławowi Rybce, scholi dziecięcej pod kierownictwem p. Agnieszki Korzeniowskiej, diakoni muzycznej naszej Oazy, kantorom, muzykom.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII w czwartek o godz. 19:00, w formie wideokonferencji. Szczegóły będą przesłane drogą e-mailową.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00. W czasie pandemii dzieci, dorośli mogą uczestniczyć w Mszach roratnich również za pośrednictwem transmisji internetowej z naszej świątyni.

Świece Caritas będziemy mogli nabywać od przyszłej niedzieli na stoliku pod chórem. Poświęcone opłatki będą rozprowadzane w zakrystii i kancelarii parafialnej od niedzieli 6 grudnia. Żywność do paczek na Święta dla uboższych parafian będzie zbierana w przygotowanym koszu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do niedzieli 13 grudnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Kazimierza Popławskiego, Małgorzatę Kudłek, Marię Zacharską, Andrzeja Wierzbę, Jezrzego Makówkę, Mieczysława Chwastek. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz spokojnego obfitującego w Boże błogosławieństwo i zdrowie tygodnia.