Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 12.00 - dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Modlimy się w intencji tych dzieci, aby przez całe życie były wierne Panu Jezusowi. Rodzicom życzymy, aby tak jak dzisiaj z gorliwością i zaangażowaniem, zawsze troszczyli się o wychowanie religijne swoich dzieci.

Dziękujemy Siostrom pracującym w naszym kościele za przygotowanie dzieci na dzisiejszą uroczystość oraz za piękne dekoracje kościoła. Dziękujemy także rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości w naszej parafialnej wspólnocie.

Od poniedziałku do piątku w tzw. Białym Tygodniu, dzieci będą przychodzić na Mszę św. wieczorną w strojach komunijnych.

2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30. W ciągu tygodnia po wieczornej Mszy św. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. 6.30, 9.00 18.00.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszym kościele Rocznica Pierwszej Komunii Św. na Mszy św. o godz. 12.00. Okazja do spowiedzi dzieci i ich rodzin w sobotę 26 maja w godz. 9.30 – 10.30. Próba organizacyjna rocznicy 24 maja o godz. 16.00.

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto tego zobowiązania nie dokona musi mieć świadomość grzechu zaniedbania wynikającego z przykazania kościelnego.

5. Wszystkim, którzy składają dzisiaj ofiary na remont kościoła serdecznie dziękujemy. Ofiary składane na tacę w trzecie niedzielę miesiąca tego roku, są przeznaczone na wspomniany wyżej cel. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i za ofiary.

6. W piątek od godz. 16.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. O godz. 17.30 Różaniec za zmarłych i o godz. 18.00 Msza św. za WYPOMINANYCH

7. Piesza pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii jest organizowana w sobotę 26 maja. Zapisy w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowym Ruczaju , ul. Zamiejska 6 oraz w punkcie informacyjnym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do Kościoła.

8. Zapraszamy do stolika z prasą. Wyłożone tam są także teksty modlitw SŁOWEM BOŻYM.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, wypoczynku świątecznego i błogosławieństwa na cały tydzień. Zachęcamy w miesiącu maju do uczestnictwa w pięknych Maryjnych nabożeństwach „MAJÓWKACH”.