Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj łączymy się duchowo z Uroczystościami ku czci św.Stanisława B. i M.
O godz. 9:00 procesja z Wawelu na Skałkę.
Dzisiaj także wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. W naszym kościele rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Nabożeństwo rozpoczyna Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Różaniec fatimski i Litania do Matki Bożej. Następnie procesja z figurką M B Fatimskiej wokół kościoła. Nabożeństwu przewodniczył będzie O. Paweł, Oblat z Poznania. Majówki przed Mszą św. nie będzie.

2. W dni powszednie nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej ok. 18:30. W kaplicy nabożeństwa majowe w niedzielę przed Mszą św. o 11:00, a w tygodniu odbywają się o godz. 18:30. Msza św. w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00.

3. Jutro rozpoczyna się modlitwa przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W niedzielę za tydzień 20 maja na Mszy o godz. 12:00 Pierwsza Komunia św. dzieci. Na Mszę św. Komunijną zapraszamy szczególnie rodziny dzieci, dlatego prosimy parafian, nie związanych z tą uroczystością, aby przyszli na inne Msze św. Prosimy także uczestników uroczystości pierwszokomunijnej, aby w czasie Mszy św. w niedzielę nie fotografować. Są do tego zaproszeni ludzie, którym rodzice powierzyli to zadanie. Pamiątkowe zdjęcia można będzie zrobić w kościele po Mszy św.
Spowiedź dzieci w sobotę od godz. 9:30 do 10:30. Zachęcamy, aby z okazji tej uroczystości najbliższa rodzina: rodzice, rodzeństwo, chrzestni przystąpili także do spowiedzi św. W naszym Kościele możliwość spowiedzi w ciągu tygodnia na Mszy św. rano i wieczorem. Próby przed I Komunią św. 14, 15, 16, 17 maja godz. 16:00

5. Rocznicę I Komunii św. będziemy świętować w niedzielę 27 maja na Mszy św. godz. 12:00

6. Święci tygodnia:
Poniedziałek - święto św. Macieja Apostoła.
Wtorek - wsp. bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
Środa - Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. NOWENNA za OJCZYZNĘ o godz. 18:00 Msza św. i Różaniec w intencji Ojczyzny.
Piątek - wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera. Trzeci piątek miesiąca. Msza św. o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00. Po Mszy św. ADORACJA Najśw. Sakramentu. O godz. 20:30 RÓŻANIEC za OJCZYZNĘ. O godz. 21:00 zakończenie APELEM JASNOGÓRSKIM

7. Zapraszamy do stolika z prasą religijną. Znajdziemy tam także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

8. W sobotę 26 maja Piesza Pielgrzymka KRAKÓW ŁAGIEWNIKI – KALWARIA. Zapisy w Parafii MB Królowej Polski /Nowy Ruczaj – ul. Zamiejska 6. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień.
Zachęcamy w miesiącu maju do uczestnictwa w MAJÓWKACH.