1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo rekolekcyjne.
Dziękujemy serdecznie O. Wiesławowi Nazaruk oblatowi z Poznania za przeprowadzenie rekolekcji. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na rekolekcje oraz na dzieła misyjne prowadzone przez OO. Oblatów. Wszystkim ofiarodawcom gorące Bóg zapłać!

2. Nabożeństwa popołudniowe w niedziele W. Postu:
- GORZKIE ŻALE w kaplicy o godz. 16:00 i Msza św. po zakończeniu nabożeństwa
- w kościele o godz. 17:00; Msza św. o godz. 18:00.

- DROGA KRZYŻOWA w kościele o godz. 16:00.

3. Droga Krzyżowa ulicami parafii planowana jest na niedzielę 18 marca. 

4. W Polsce za udział w GORZKICH ŻALACH można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można uzyskać także za pobożne odprawienie DROGI KRZYŻOWEJ przed stacjami prawnie erygowanymi.

5. W piątek od godz. 16:00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
W kościele DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 i o 19:00 (młodzieżowa). Msza św. o 18:00. Po Mszy św. wieczornej KRĄG BIBLIJNY.
W kaplicy przy ul. Goryczkowej DROGA KRZYŻOWA o 16:30 i Msza św. o 17:00.

6. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej jako pomocy biednym. Na ten cel przeznaczona jest skarbonka z napisem JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA (umieszczona za ławkami po stronie małego wejścia). Do tej skarbonki można będzie składać ofiary pieniężne uzyskane z rezygnacji w Wielkim Poście np. ze słodyczy i innych przyjemności. W akcję tę niech włączą się także dzieci i młodzież. Są dla dzieci przygotowane kartonowe skarbonki CARITAS wyłożone na stoliku z prasą. Zebrane w ten sposób ofiary złożymy w Niedzielę Palmową jako dar ołtarza dla biednych, potrzebujących parafian i inne dzieła charytatywne.

7. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i obfitego błogosławieństwa Bożego. Ks. Konradowi wikariuszowi życzymy z okazji imienin obfitego błogosławieństwa Bożego i życzliwości ludzi, którym służy swoim kapłaństwem.