1 Niedziela Adwentu

1. RORATY będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00 (oprócz niedziel).

Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych a szczególnie dzieci i młodzież.

Dzieci niech przychodzą z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczęszczać na roraty otrzyma okolicznościową planszę, na której naklejać będzie można obrazki związane z tematem dnia adwentowego. Tradycyjnie po Mszy św. jedno dziecko będzie mogło zabrać do domu Figurkę Dzieciątka Bożego, na drodze losowania i na następny dzień przynieść do kościoła. Druga nagroda to figurka Matki Bożej Niepokalanej. Ta figurka pozostaje jako nagroda w domu. Jesteśmy przekonani, że obecność figurki Dzieciątka i Niepokalnej w domu, będzie okazją do wspólnego pacierza całej rodziny.

Dzieci, które chcą brać udział w losowaniu niespodzianek adwentowych przychodząc na roraty składają do koszyczka przed ołtarzem karteczkę lub serduszko podpisane imieniem i nazwiskiem oraz spełnionym dobrym uczynkiem. Przed roratami będziemy wspólnie śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy już jutro na godz. 17.30.

2. Liturgia tygodnia:

- Poniedziałek - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
- Środa - wsp. św. Mikołaja, biskupa

W środę po Roratach o godz. 19.15 OAZA naszej parafii zaprasza na przedstawienie pt. „Kto jest prawdziwym superbohaterem”, a potem na spotkanie ze św. Mikołajem.

- Czwartek - wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
I czwartek miesiąca- modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.

- Piątek - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
Msze św. kościół: 6.30, 9.00, 18.00 kaplica: 8.00, 17.00

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ADORACJA Najśw. Sakramentu od godz. 16.00

3. W adwencie, będą rozprowadzane świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom".
Organizatorem tej akcji jest CARITAS POLSKA. Można je nabywać od przyszłej niedzieli. Świeca mała kosztuje 6 zł, a większa 12 zł. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na pomoc świąteczną dla dzieci z rodzin biednych naszej parafii. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieła pomocy dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biednymi.

4. Opłatki wigilijne pobłogosławione dzisiaj można nabywać w zakrystii i na stoliku pod chórem naszego kościoła oraz w kaplicy przy ul. Goryczkowej.

5. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele od przyszłej niedzieli 10-13.XII.2017, prowadził będzie O. Romuald Kszuk ze zgromadzenia Ojców szensztackich.
Tematem głównym rozważań będzie „Kultura świętowania Bożego Narodzenia”. Program został udostępniony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach przy kościele.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 18.00 Kl. 7 Sz. Podst i Kl. 2 Gimn. W sobotę o godz. 9.00 Kl. 3 Gimnazjum.

7. Kwesta przed kościołem na Rado MARYJA i Telewizję TRWAM

8. Zapraszamy do stolika z prasą. Znajdziemy tam także teksty modlitwy SŁOWEM BOŻYM.

9. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania okresu adwentu.