I Niedziela Adwentu

1.W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej : w dni powszednie wieczorem o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci niech przychodzą z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczęszczać na roraty otrzyma okolicznościową planszę, na której naklejać będzie można obrazki związane z tematem dnia adwentowego(oprócz niedziel). Tradycyjnie po Mszy św. jedno dziecko będzie mogło zabrać do domu Figurkę Matki Bożej na drodze losowania i na następny dzień przynieść do kościoła.

Dzieci, które chcą brać udział w losowaniu niespodzianek adwentowych przychodząc na roraty będą wrzucać do koszyczka przed ołtarzem karteczkę lub serduszko z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym, spełnionym dobrym uczynkiem. Jesteśmy przekonani, że obecność figurki Matki Bożej w domu, będzie okazją do wspólnego pacierza całej rodziny. 
Przed roratami wieczorem, będziemy wspólnie śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy już jutro na godz. 17.30.

2.W liturgii tygodnia:
- poniedziałek - wsp.św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- wtorek - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy
- czwartek - wsp. św. Mikołaja, biskupa
- piątek - wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła
- sobota - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP/Msze św.6.30,9.00,16.30,18.00/
W kaplicy/Goryczkowa/ 11.00 i 17.00

3. W tym tygodniu:
- w środę na RORATACH o godz. 18.00 spotkanie dzieci Klasy 2 i katecheza w sali multimedialnej po Mszy św.
- I czwartek miesiąca grudnia – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele
- W czwartek 6 grudnia z okazji św. Mikołaja zapraszamy dzieci na bajkę do sali teatralnej po RORATACH.
- I piątek miesiąca. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz.6.30 i 18.00.
Adoracja od 16.00 Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00.
Msza św. dla młodzieży w piątek będzie o godz. 19.15. Przed Mszą od 18.30 św. okazja do spowiedzi.
Szczególnie zapraszamy młodzież oazową i gimnazjalną klasy III w ramach przygotowania do bierzmowania.
- W kaplicy (ul.Goryczkowa) w I piątek Msza św. o godz.8.00

4. W adwencie, będą rozprowadzane świece "Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom".Tej akcji patronuje CARITAS POLSKA. W naszej parafii od dzisiaj można nabywać te świece. Świeca mała kosztuje 5 zł, a większe po 15 zł. Przy tej okazji będziemy również składać ofiary na pomoc świąteczną dla dzieci z rodzin biednych naszej parafii. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieła pomocy dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

5. Opłatki wigilijne dziś pobłogosławione można już nabywać w zakrystii.

6. Młodzież oazowa organizuje tradycyjnie kiermasz świąteczny 9 i 16 grudnia oraz Skauci Europy kiermasz swego rękodzieła świątecznego.

7. Zapraszamy do stolika gazetami. Bardzo dobre tygodniki: Gość Niedzielny , Niedziela , Przewodnik Katolicki ,Źródło i inne…

8. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania okresu adwentu