XXVII Niedziela Zwykła

Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia o godz. 17.30. Odmawiajmy także Różaniec w naszych rodzinach.

1. Dzisiaj w kościele o godz. 17.00 procesja różańcowa do pięciu Ołtarzy. Serdecznie zapraszamy całe rodziny: rodziców dzieci i młodzież, a szczególnie wszystkich, którzy należą do Żywego Różańca. Po procesji będzie zmiana tajemnic Różańca.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia o godz. 17.30. Odmawiajmy także Różaniec w naszych rodzinach.

3. W kaplicy Różaniec w niedzielę odmawiamy o 10.30 przed Mszą św. W tygodniu o godz. 17.30 - w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św., która jest o godz. 17.00.

4. Katecheza przygotowująca do bierzmowania dla młodzieży klasy II Gimnazjum w środę 10.X. o godz. 18.00. Dla klasy I Gimnazjum w czwartek 11.X. o godz. 18.00

5. W przyszłą niedzielę 14 października, będzie obchodzony w całej Polsce XII Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary na Fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich w naszej ojczyźnie. Jest to tzw. Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Stowarzyszenie Rodzin katolickich i inne wspólnoty pro-life zapraszają w przyszłą niedzielę na Marsz dla ŻYCIA i RODZINY o godz. 13.15 z Bazyliki św. Floriana do Rynku Głównego. Marsz zakończy się pobłogosławieniem uczestników relikwiami Bł. Jana Pawła II.

7. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz.16.00

8. W sobotę 13.X. zakończenie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 18.00 Msza św. a po niej Różaniec Fatimski i procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła ze świecami. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na Różaniec Fatimski.

9. Liturgia tygodnia:

Wtorek - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Środa - wsp. Marii Angeli Truszkowskiej , dziewicy

Czwartek - wsp. bł. Jana XXIII, papieża

Piątek - wsp. bł. Jana Beyzyma, prezbitera

Sobota – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego,prezbitera

10. Przed kościołem zbiórkę przeprowadza charytatywne Stowarzyszenie „Dobromir” na operację biodra i rehabilitację Krzysia

11. Na rozpoczynający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.